Niepełnoletni też głosowali w wyborach!

W ramach projektu Młodzi głosują 2023 uczniowie i uczennice z Zespołu Szkół w Pasłęku mieli okazję wziąć udział w symulacji wyborów i tak jak dorośli zagłosować na wybrane komitety. Na kogo zagłosowali? 10 października w niemal 600 szkołach z całej Polski młodzież zagłosowała na komitety, które startują w powszechnych wyborach parlamentarnych. Oznacza to, że niemal 200 000 uczennic i uczniów miało okazję stanąć przed podobną decyzją jak dorośli wyborcy i dać znać o swoich poglądach.

W projekcie Młodzi głosują 2023 organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej wzięła udział również młodzież ZS w Pasłęku. Ze wsparciem organizatora i nauczyciela-koordynatora, przez własne doświadczenie uczyła się o najważniejszych mechanizmach demokracji. W projekcie Młodzi głosują 2023 uczennice i uczniowie, wzięli udział w zajęciach o świadomym wyborze, dyskutowali o frekwencji, samodzielnie powołali komisję wyborczą, przygotowali, przeprowadzili wybory i przeliczyli głosy. Mogli uczestniczyć w tym wyborczym święcie, uświadamiając młodzieży, jak cennym prawem jest prawo wybierania swoich przedstawicieli. A wszystko w celu kompleksowego budowania zainteresowania polityką, które zaowocuje obywatelskimi nawykami w przyszłości.