Ogólnopolski Dzień Seniora 2023

Już po raz dziewiąty w Zespole Szkół w Pasłęku odbyły się obchody Ogólnopolskiego Dnia Seniora. Młodzież z klasy I B LO pod kierunkiem wychowawcy Tomasza Rozenbajgiera przygotowała słuchaczom Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku krótki występ artystyczny, którego hasłem przewodnim były rymowanki, wyliczanki i zabawy z okresu dzieciństwa seniorów i ich dzieci.

Następnie panie Anna Majewska, Dorota Sachoń, Jadwiga Nadurska i Hanna Olszak podzieliły się swoimi wspomnieniami z tego okresu. Dyrektor Elżbieta Wasiuk przypomniała jak cenna jest dla nas współpraca z PUTW oraz zbliżenie międzypokoleniowe. Zaproszeni goście mogli częstować się pysznymi ciastami przygotowanymi przez uczniów, a niespodzianką był tort upieczony przez przewodniczącą Rady Rodziców klasy I B LO panią Ewę Szczepańską. Młodzież również otrzymała podziękowania i drobne prezenty od seniorów, które wręczyła prezes PUTW Helena Mendelewska. Następne spotkanie planowane jest na kwiecień, kiedy to reaktywowany zostanie Turniej Muzyczny „Muzyka łączy pokolenia”. Dyrekcja, pracow nicy szkoły i uczniowie składają wszystkim seniorom z okazji ich święta dużo zdrowia i pogody ducha na każdy dzień!
Info: ZS