Młodzież ZS na spotkaniu z funkcjonariuszami Straży Granicznej

W środę 15 listopada 2023 roku uczniowie klasy 3b o profilu mundurowo-sportowym Zespołu Szkół w Pasłęku na zaproszenie funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej byli na przejściu granicznym z Rosją w Grzechotkach. Spotkanie z panią kpt. Katarzyną Rant i innymi funkcjonariuszami dało możliwość poznania specyfiki tego trudnego i wymagającego zawodu.

Wszyscy uczniowie z uwagą obserwowali kolejne etapy odprawy granicznej pojazdów. Funkcjonariusze Straży Granicznej chętnie dzielili się spostrzeżeniami na temat codziennej pracy. Młodzież miała okazję obejrzeć nowoczesne przejście graniczne. Szczególne zainteresowanie wzbudziły zapory graniczne i wyposażenie budynków przeznaczonych do odprawy celnej i kontroli pojazdów. W czasie spotkania prowadząca podała
zasady naboru do służby w Straży Granicznej oraz wymagań psychofizycznych, którymi powinien cechować się kandydat. Wycieczka sprawiła, że teraz już uczniowie wiedzą jak wygląda granica państwa i co to znaczy być funkcjonariuszem Straży Granicznej. Była to doskonała okazja do poznania zasad funkcjonowania drogowego przejścia granicznego.