Zwycięzcy XX PKPO

17 listopada w sali kinowej Pasłęckiego Ośrodka Kultury odbył się XX Powiatowy Konkurs Piosenki Obcej pod honorowym patronatem Starosty Elbląskiego Macieja Romanowskiego. Organizatorami imprezy byli nauczyciele języków obcych z Zespołu Szkół w Pasłęku pod przewodnictwem pomysłodawcy konkursu Tomasza Rozenbajgiera.

W tegorocznej rywalizacji udział wzięli soliści, duety i zespoły ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Pasłęka, Elbląga, Młynar, Ornety, Małdyt, Łęcza, Nowakowa, Milejewa i Bielicy. Fundatorem nagród w konkursie był Zarząd Powiatu w Elblągu oraz Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Pasłęku. W imieniu Starosty Elbląskiego zostały one wręczone przez Naczelnika Wydziału Promocji, Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Elblągu Renatę Perlińską, Dyrektora Zespołu Szkół – Elżbietę Wasiuk oraz
członka jury Pana Wojciecha Hazę. A oto laureaci konkursu: - w kategorii soliści ze szkół podstawowych I miejsce zajęła Iga Nowokrzewska z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Państwowej Straży Pożarnej w Nowakowie z piosenką „Grund Genug” Modeline Juno ( opiekun p. Anetta Witkowska); wyróżnienie w tej kategorii otrzymali Alicja Koroblewska ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. mjra Henryka Sucharskiego w Pasłęku za zaprezentowanie piosenki „People help the people” Birdy (opiekun pani Izabela Bereżańska) oraz Franciszek Naradzynkowski ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Milejewie za wykonanie „The Family Jewels” Marina and the Diamonds ( opiekun pani Anna Dąbkowska).
- w kategorii duety najlepsze okazały się Nina Leonowicz i Lilianna Prajsnar ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Elblągu, które wywalczyły pierwsze miejsce piosenką „Lovely” Billie Eillish & Khalid (opiekun pani Aleksandra Iwanicka).
- w kategorii zespoły I miejsce przypadło formacji Lawa ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Młynarach za wykonanie „Blinding Lights” The Weeknd ( opiekun pani Edyta Wasiluk-Jarosz)
- w kategorii szkół ponadpodstawowych I miejsce zdobyła Daria Piech z III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Elblągu za piękne wykonanie utworu Zary Larson „Uncover” (opiekun pan Bogdan Płaza), a wyróżnienia powędrowały do Amelii Zielke z Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu za wykonanie „One last time”Ariany Grande (opiekun pan Artur Urban) oraz do Karola Baranowskiego i Konrada Szczerby z Zespołu
Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu za zaprezentowanie „Lost on you” LP (opiekun pani Ewa Matuszewska). Nagrodę Publiczności otrzymał Michał Jurzyk z Zespołu Szkół w Pasłęku za brawurowe wykonanie utworu Elvisa Presley'a „Can't help falling in love”.

XX Powiatowy Konkurs Piosenki Obcej już za nami, zapraszamy ponownie za rok!
Info: ZS