"Pierwsza Pomoc - Pierwszy Ja"

W Zespole Szkół w Pasłęku realizujemy autorski projekt pt. "Pierwsza Pomoc - Pierwszy Ja" Projekt ma na celu przekazywanie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej wśród dzieci i młodzieży z naszej szkole oraz Powiecie Elbląskim. Realizacja zadania jest możliwa dzięki naszemu partnerowi "Fundacji PZU Z myślą o bezpieczeństwie"
 Pragniemy się podzielić realizacją naszych działań:

16 Października 2023
Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

W naszej szkole została przedstawiona prezentacja multimedialna dotyczącą zasad bezpieczeństwa oraz postępowania w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia  oraz uczestniczyliśmy mini warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej.

W dniu 17 Listopada 2023  Delegacja uczniów z naszej szkoły wzięła udział w uroczystości przekazania nowego samochodu dla strażaków OSP Marianka. Przed uroczystością uczniowie wraz z druhami utworzyli stanowisko z pierwszą pomocą, gdzie w formie mini warsztatów przekazywali podstawowe informacje na temat zabezpieczenia miejsca wypadku, postępowania z osobą nieprzytomną oraz zasad bezpieczeństwa przy użyciu defibrylatora AED .

W dniu 24 listopada 2023 mieszkańcy wraz z dziećmi Sołectwa Zielony Grąd uczestniczyli w szkoleniu związanym z pomocą osobom w sytuacji zagrożenia życia pod hasłem "Dzieci Ratują Życie". Szkolenie odbyło się w zaprzyjaźnionej sali z sołectwem. Szkolenie przeprowadzili strażacy OSP Marianka i uczniowie ZS w Pasłęku. Podczas spotkania mieliśmy możliwość ćwiczenia wraz z ratownikami.

1. Postępowanie w sytuacji zagrożenia życia osoby dorosłej i dziecka.
  2. Postępowanie podczas zadławienia.
  3. Zabezpieczenie miejsca zdarzenia.
  4. Opatrywanie ran.
  5. Stabilizacja złamań.

Podczas spotkania dzieci zostały poczęstowane słodkościami przygotowanym przez Rade Sołecką wsi Zielony Grąd. Za wspólną naukę w tak ważnym temacie jakim jest ratowanie życia dziękujemy strażakom, uczniom ZS w Pasłęku.

Kolejne wydarzenia już niebawem . . .