Uczniowie ZS w Pasłęku w Teatrze Muzycznym

Uczniowie naszej szkoły przyjemnie spędzili niedzielny wieczór w Teatrze Muzycznym w Gdyni. 10 grudnia wybrali się na spektakl Avenue Q, czyli słynny broadwayowski musical wpisany w kanwę Ulicy Sezamkowej. Spektakl zderza ze sobą dziecięce wyobrażenia o wspaniałej przyszłości z twardą rzeczywistością dorosłego życia.

Sympatyczne muppety wsparte postaciami realnych, ludzkich bohaterów, mają zwyczajne problemy, z jakimi na pewnym etapie życia spotyka się każdy - brak pomysłu na życie, brak perspektyw, brak pracy. Przedstawienie skierowane zdecydowanie do osób dojrzałych, świadomych swoich uprzedzeń. Ze sceny pada mnóstwo kontrowersyjnych treści, a widz odkrywa, że wcale nie jest osobą tolerancyjną i musi się z tym zmierzyć. Musical Avenue Q określany jest przez krytyków jako „niepoprawny politycznie, ostry i groteskowy”, jest skierowany dla osób z dużym poczuciem humoru. Spektakl przynosi niesamowitą przyjemność dla ucha, a to dzięki genialnej, energicznej, wprawiającej w dobry nastrój muzyce. Sztuka Muzycznego, jak zawsze pozostawiła moc pozytywnej energii i życzenie, by powrócić tu ponownie.