Żonkile

Kolejny raz w rocznicę wybuchu powstania w getcie Warszawskim młodzież Zespołu Szkół przyłączyła się do akcji organizowanej przez Polin Muzeum Historii Żydów Polskich (Żonkile). W tym roku uczniowie kilku klas wzięli udział w zajęciach nt. społeczności żydowskiej na ziemiach polskich na przestrzeni wieków. Na kolejnych spotkaniach zobaczą jeszcze film na podstawie reportażu Hanny Krall „Zdążyć przed Panem Bogiem”.

Wraz z młodzieżą przygotowaliśmy żonkile – symbole zbiorowej pamięci. Jako społeczność chcemy w ten sposób upamiętnić powstanie w getcie warszawskim w wspólnocie szkolnej i nie tylko. Grupa naszych wolontariuszy przeszła ulicami miasta i rozdała symboliczne żonkile. Były to kwiaty, które pod Pomnikiem Bohaterów Getta składał Marek Edelman.

Więcej informacji na temat wydarzeń w kraju znajdziecie na stronie muzeum (i na youtube), możecie wysłuchać wypowiedzi tegorocznych patronów akcji.