Finał Szlachetnej Paczki

W ramach ogólnopolskiej akcji świątecznej pomocy Zespół Szkół w Pasłęku włączył się w przygotowanie „Szlachetnej Paczki” dla wybranej i potrzebującej rodziny. W tym roku z  inicjatywą wyszły klasy 3 technikum wraz z wychowawcami. Spośród potrzebujących wybrano p. Teresę, której potrzeby byliśmy w stanie spełnić:  kuchenka gazowo- elektryczna, żywność, środki czystości i upominek.

  Na początku zbierano fundusze na ten cel wśród uczniów klas  trzecich technikum (3 TD, 3TC, 3 TB, 3 TA), jednak, aby zebrać jak najwięcej środków, nagłośniliśmy akcję w  całej szkole, dzięki temu dołączyli  inni  uczniowie min. kl. III c LO i nauczyciele. Łącznie nazbieraliśmy  1600 zł, za co 3 TC kupiła kuchenkę,  3 TB żywność, 3 TD środki czystości, pościel, ręczniki, 2 TA zajęła się upominkiem dla Pani Teresy, kartką z życzeniami i pakowaniem. Było też kilku darczyńców, którzy przynieśli kosmetyki, koce, ręczniki, torebki, portfel, słodycze, stroik świąteczny. Wyszło nam 8 wielkich paczek, które pięknie zapakowaliśmy i już w piątek dostarczyliśmy do punktu odbioru. Niestety darczyńcy nie mogą osobiście spotkać się z rodzinami, ale z relacji wolontariuszy z ”Weekendu Cudów” wiemy, że paczka dotarła do p. Teresy.

  Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować Szlachetną Paczkę dla p. Teresy, szczególnie kl. III c LO, nauczycielom i pracownikom ZS w Pasłęku. Uczniowie klas III-ich Technikum wraz z Wychowawcami.

Relacja wolontarisza ze spotkania z p. Teresą przy wręczaniu paczki.

„Gdy zaczęliśmy nosić prezenty, stała i tylko patrzyła, nie dowierzając w to co się dzieje. Pojawienie się strażaków wnoszących kuchenkę gazową sprawiło, że popłynęły jej łzy. Poproszona o otwieranie paczek zapytała czy to na pewno wszystko dla niej. Żywność i chemia, którą po kolei wyciągała z kartonów sprawiła jak sama powiedziała, że w tym roku będą ją czekały spokojne święta, a wnuki będzie mogła poczęstować cukierkami. Po raz kolejny popłynęły jej łzy, gdy w prezentach znalazła torebki i portfel. Kocem, który otrzymała wśród prezentów od razu okryła się na ramionach i powiedziała, iż ma, ale 40 letnie po swoich dzieciach jeszcze. Stroik świąteczny zajął honorowe miejsce na stoliku.”

Pamiętajmy:

Pomaganie innym nadaje życiu sens !