Uczniowie ZS poznają Warszawę

W ramach programu Poznaj Polskę 36 uczniów naszej szkoły wzięło udział w dwudniowej wycieczce do Warszawy zwiedzając ciekawe miejsca i poznając historię stolicy oraz Polski.
I tak oto uczniowie mieli okazję poznać historię Pałacu Kultury i Nauki, a także podziwiać panoramę Warszawy z 30 piętra jednego z najbardziej rozpoznawalnych symboli stolicy.
  Kolejnym punktem programu był jeden z najpiękniejszych parków Europy – Łazienki Królewskie, które nawet zimą oczarowują swoim urokiem. Dzięki wspaniałej pani przewodnik uczniowie usłyszeli wiele ciekawostek dotyczących parku oraz wydarzeń, które miały tam miejsce. Pierwszy dzień wycieczki uczniowie zakończyli zwiedzając Stare Miasto  poznając przy tym historię stolicy.
Drugiego dnia uczniowie zwiedzili dwa nietypowe miejsca w Warszawie – Muzeum Neonów oraz Centrum Pieniądza NBP im.Sławomira Skrzypka. W pierwszym z tych miejsc podziwiali reklamy świetlne zachowane po II wojnie światowej oraz zapoznali się z historią związaną z eksponatami, natomiast w Centrum Pieniądza dowiedzieli się między innymi jak produkowane są pieniądze, gdzie są przechowywane, jak działa giełda oraz mieli możliwość odwiedzenia skarbca i przekonania się na własne oczy jak wygląda 13 kg sztabka złota. 
Serdeczne podziękowania kierujemy do Biura Turystycznego Czerwiński Travel za wspaniałą przygodę i bezcenną opiekę.