Europejski dzień numeru 112 w Zespole Szkół

W naszej szkole w dniach od 13 do 17 lutego odbył się tydzień  z pierwszą pomocą przedmedyczną. Został zorganizowany z racji europejskiego dnia numeru 112. Odpowiedzialnymi za organizację byli Pan Tadeusz Gębarowski oraz Ks. Daniel Pałkowski. Podczas spotkań uczniowie zobaczyli prezentację przygotowaną przez druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Mariance.

Zapoznali się z poprawnym podawaniem informacji do operatora numeru alarmowego oraz podstawowymi czynnościami w sytuacji przed przyjazdem służb ratunkowych. W dalszej części spotkań uczniowie uczestniczyli w mini warsztatach z zakresu pierwszej pomocy dla osoby dorosłej, dziecka oraz z użyciem defibrylatora AED. Uczniowie poznali też właściwe ułożenie osoby w pozycji bezpiecznej. Sami uczniowie wskazali, że jest to ważna wiedza i doświadczenie, które często trzeba sobie odświeżać i przypominać gdyż nie wiemy kiedy znajdziemy się w sytuacji w, której trzeba będzie skorzystać z tej wiedzy.