Standardy jazzowe i evergreeny

23 listopada w Pasłęckim Ośrodku Kultury odbył się wspaniały koncert muzyki, który specjalnie dla uczniów Zespołu Szkół w Pasłęku przygotowało trio Knitter’s Jazz Band we współpracy z POK. Panowie Roman Apoloniusz Knitter, Stanisław Żylis oraz Wojciech Szewczyński przenieśli młodzież do czasów międzywojennych oraz lat 50., 60., 70. i 80. ubiegłego wieku. Usłyszeliśmy wiele światowych szlagierów, m.in. „Hello” Lionela Richie, „All shook up” Elvisa Presleya, „Life is a cabaret” Lizy Minelli czy „Route 66” Bobby Troupa.

W repertuarze nie zabrakło również polskich piosenek i wersji znanych światowych utworów, m.in. „Już nie zapomnisz mnie” z filmu „Zapomniana melodia” z 1938 r., którą wykonywał Aleksander Żabczyński czy „Bądź moim natchnieniem” Andrzeja Zauchy. Dyrektor Zespołu Szkół Elżbieta Wasiuk podziękowała za zaproszenie na drugi już koncert organizowany przez wspaniałe trio. Muzycy obiecali, że w tym roku szkolnym jeszcze raz usłyszymy ich aranżacje znanych przebojów.
Info: ZS