Zwycięzcy XVIII PKPO

  22 października odbyła się osiemnasta edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej pod patronatem Starosty Elbląskiego i z dofinansowaniem ze środków publicznych. W tym roku konkurs miał nietypowy charakter, gdyż ze względu na sytuację pandemiczną, uczestnicy nie występowali na żywo, lecz przysyłali swoje nagrania dla oceny jurorów.

  Łącznie zgłosiło się dziesięciu wykonawców z Pasłęka, Elbląga, Młynar, Gronowa Elbląskiego, Zwierzna i Błudowa. Jury w składzie: Danuta Dymlang, Tomasz Dymlang i Wojciech Haza postanowili nagrodzić następujących wykonawców:

  • I miejsce w kategorii zespoły zajął Zespół z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych z Elbląga w składzie: Karol Baranowski, Aleksandra Czapiewska, Adrian Czarnota i Sebastian Ostaszewski z piosenką Vance Joy „Riptide”;
  • I miejsce w kategorii duety zajęły Lena Szulima i Natalia Zawadzka ze Szkoły Podstawowej w Zwierznie z piosenką Christiny Peri – „A Thousand Eyes”
  • w kategorii wykonawca indywidualny ze szkół podstawowych I miejsce ex aequo zajęły Kinga Jankiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku (piosenka Pentatonix „Mary, did you know”) oraz Kamila Kędzierska ze Szkoły Podstawowej w Błudowie (utwór Billie Eilish – „Ocean Eyes”); II miejsce zajęła Klaudia Jankowska ze Szkoły Podstawowej im. S. Żeromskiego w Młynarach (piosenka Rihanny – „Stay”); III miejsce przypadło Adriannie Nisiewicz z tej samej szkoły (utwór Adele – „Someone Like You”), a wyróżnienie powędrowało do Joanny Wojtasiak ze Szkoły Podstawowej w Gronowie Elbląskim (piosenka Anny Kendrick – „Cups”);
  • w kategorii wykonawca indywidualny ze szkół ponadpodstawowych I miejsce zajął Michał Cichocki z Zespołu Szkół w Pasłęku (piosenka Billie Eilish – „I Don't Wanna Be You Anymore”), II miejsce zajął Karol Baranowski z ZST-I w Elblągu (utwór Christiny Aguilery – „Bound To You”), a III m. zajęła Julia Pośpiech z Zespołu Szkół w Pasłęku z piosenką Alicii Keys – „I Ain't Got You”

W głosowaniu internetowym wyłoniono również laureata Nagrody Publiczności. Została nią  Kamila Kędzierska ze Szkoły Podstawowej w Błudowie. Organizatorzy – Towarzystwo Przyjaciół LO w Pasłęku oraz Zespół Szkół w Pasłęku serdecznie gratulują i dziękują wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom za udział w konkursie.

 

                                                                                                                                            info: ZS Pasłęk