Start arrow Z życia szkoły arrow Wyjazdy i wycieczki arrow O wolności w Europejskim Centrum Solidarności!!!
O wolności w Europejskim Centrum Solidarności!!! Drukuj
wtorek, 06 grudzień 2016
201612_ecs
W czwartek 1 grudnia uczniowie klas Ib i Ic Zespołu Szkół w Pasłęku wzięli udział w lekcji historii w Muzeum Solidarności "Polskie drogi do wolności". W pasjonującą podróż przez lata 1942-1989 wyruszyliśmy z przewodnikiem p. Łukaszem Darskim. Znaleźliśmy się w rzeczywistości PRL-u, przesiąkniętej wszechobecną propagandą i prześladowaniami opozycji. Były to czasy, kiedy ludzie żyli w atmosferze zagrożenia, której kulminacyjnym punktem był stan wojenny.
201612_ecs
Wystawa przypomina ważne momenty w historii Polaków i Solidarności, jakim były uhonorowanie Lecha Wałęsy Pokojową Nagrodą Nobla oraz pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny. Dokładnie prezentuje historię schyłku PRL-u, obrady okrągłego stołu, wybory czerwcowe oraz wpływ tych przemian na historię Europy Środkowo-Wschodniej. Zajęcia wzbogaciły naszą wiedzę o tym okresie historii Polski i dzięki interesującej formie przekazu wywarły na nas bardzo duże wrażenie. ECS to także miejsce, gdzie można poznać liczne źródła multimedialne i studiować bogate zbiory biblioteczne dotyczące PRL-u.

30 Kwietnia 2017
Bartłomiej,