WOŚP w Pasłęku 2022

Jubileuszowy 30. Finał WOŚP przeszedł już do historii, chociaż nie znamy jeszcze ostatecznego ogólnego wyniku zbiórki. Wszystko wskazuje na to, że będzie pobity kolejny rekord, a to świadczy o tym, że Polacy wciąż w zdecydowanej większości wspierają działania Fundacji WOŚP. Tegoroczny finał odbył się w bardzo niesprzyjających warunkach pogodowych. Zespół Szkół w Pasłęku po raz siódmy był organizatorem akcji, a wynik zbiórki cieszy nas niemiernie.

Pasłęk dołoży się do 30. Finału w kwocie 36 230 zł. Na tę kwotę składa się przede wszystkim zbiórka uliczna (łącznie 27 000 zł), licytacje na Allegro (8 290 zł) oraz wpłaty internetowe do eskarbonki (940 zł). To nieco mniej niż w 2020 r., kiedy to zebraliśmy 36 994,24 zł. Serdeczne podziękowania składamy:

1. Wolontariuszom oraz ich rodzinom i przyjaciołom, którzy wspierali ich w kweście ulicznej. Wśród wszystkich wolontariuszy najwięcej pieniędzy zebrał kolejny rok z rzędu Bartek Kulesza z synem Adasiem (ponad 3700 zł). Drugie miejsce należy do Restauracji „Okoń” (nieco ponad 3000 zł), a trzecie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Karol Kozłowski i Bartek Kordala – organizatorzy Night Drive Pasłęk (ponad 1670 zł). Pięknie wypadły zbiórki w Rychlikach (1800 zł to piękny wynik uczniów Szkoły Podstawowej w Rychlikach i mieszkańców gminy), Zielonce Pasłęckiej (1266 zł) oraz Węzinie, Lisowie i okolicach (1095 zł). Dumnym wolontariuszem jest także Mariusz Krasowski, który zebrał 870 zł i 20 euro, spotykał się z on wielką sympatią pasłęczan. Wśród osób wspierających wolontariuszy na szczególną uwagę zasługują uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku – Marta Adamczyk, Jakub Stasiek i Patryk Zabiełło. Podziękowania także dla pasłęckich morsów.
  2. Instytucjom, który przyjęły do siebie sztabowe puszki stacjonarne – Justynie i Marcinowi Korzeniewskim (Salon J&M), supermarketowi NETTO (p. Wioletta Misiurek) oraz Braniewsko-Pasłęckiemu Bankowi Spółdzielczemu z siedzibą w Pasłęku. Nasz rodzimy Bank wsparł nas bardzo mocno już drugi rok z rzędu przy liczeniu pieniędzy, za co składamy szczególne podziękowania. Tutaj również niezastąpieni są od lat nauczyciele ZS, którzy przeliczają z wolontariuszami pieniądze (p. Dyrektorki: Elżbieta Wasiuk, Katarzyna Panimasz, Maria Kizyk, a także p. Ewa Cylwik-Miszczyszyn i Monika Kozakiewicz.
  3. Przedsiębiorcom, którzy zgodzili się na umieszczenie puszek i rozwieszenie plakatów, szczególnie sklep Chorten przy ul. 3 maja (p. Lutomscy), sklep Elegant (p. Kawa), sklep w Zielonce Pasłęckiej (p. Stabrowscy), sklep w Lisowie (p. Lemierska).
  4. Restauracjom „Boston” (p. Anny Żytkiewicz-Szymańskiej) i „Bar pod Bramą” (p. Danuty Mularczyk) za catering dla wolontariuszy, a także za ciasta p. Danucie Hulanickiej oraz uczennicom z 3b LO: Emilce Adamczyk, Emilce Tomaszewskiej i Agacie Wydra. Uczennicom Hani Wilk i Kamili Lenarczyk z 3c LO za obsługę kulinarną wolontariuszy.
  5. Darczyńcom, którzy przekazali swoje fanty na licytację: posłanka Monika Falej, starosta elbląski Maciej Romanowski, burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski, radny Powiatu Elbląskiego Robert Bieliński, Pasłęcki Ośrodek Kultury (dyr. Izabela Wiśniewska), Akademia Piłkarska Polonia Pasłęk i K.S. Polonia, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Aniołowo (p. Halina Cieśla i p. Danusia Jasek), Stowarzyszenie Kuźnia Pruska (p. Adam Makarewicz), p. Małgorzata Ostrowska, p. Aleksandra Koroś, p. Rafał Ambroziak (napromieniowani.pl), p. Urszula Pągowska, p. Izabela Malinowska, p. Martyna Wiśniewska, państwo Stelmaczonek (ELVIS), p. Lidia Śliwka, p. Teresa Wnorowska, p. Iwona Jachimek wraz z uczennicami z ZS i SP nr 1. Fanty wylicytowali nie tylko mieszkańcy gminy Pasłęk, ale również wiele osób z całego kraju. Najwięcej zapłacono za pióro prezydenta Bronisława Komorowskiego, przekazane przez starostę M. Romanowskiego (575 zł, powędruje do Kędzierzyna-Koźla), obraz „Koń” autorstwa Aleksandry Kobylewskiej przekazane przez I. Jachimek (565 zł, pojedzie w okolice Warszawy), obraz „Pasłęk z lotu ptaka” autorstwa Zbigniewa Opalewskiego, podarowany przez burmistrza Pasłęka (530 zł, będzie zdobił wnętrza budynku Sądu Okręgowego w Legnicy) oraz voucher na warsztaty w Anielskiej Wiosce Aniołowo (500 zł, przekazany zostanie do Gdańska).
  6. Redakcji NetGazety za wparcie medialne (p. Jerzy Przedpełski i p. Mirosław Plawgo)