Start arrow Z życia szkoły arrow Krwiodawstwo i Wolontariat arrow Wolontariusze Zespołu Szkół w Domu Dziecka w Marwicy
Wolontariusze Zespołu Szkół w Domu Dziecka w Marwicy Drukuj
czwartek, 24 listopad 2016
201611_Marwica
W środę 09 listopada w Domu Dziecka w Marwicy odbyło się wyjątkowe spotkanie w ramach szkolenia "Wolontariat - działanie z pasją". Młodzież Zespołu Szkół wraz z podopiecznymi Domu Dziecka uczestniczyła w zajęciach z arteterapii. Terapia sztuką pozwala kształtować takie umiejętności jak rozwój pozytywnej motywacji oraz entuzjazmu, zauważenie i docenienie siebie oraz własnych potrzeb. Młodzież doskonale się bawiła i nawzajem się poznawała. Były to niesamowicie kreatywne zajęcia, okazało się, że filc i papier to wdzięczne materiały do pracy. Każda grupa stworzyła swoją niezwykłą, barwną książeczkę o historii Czerwonego Kapturka, którą zaprezentowała na zakończenie spotkania. Dzięki temu spotkaniu uczestnicy puścili wodze fantazji i rozwinęli aktywność artystyczną, mogli symbolicznie wyrazić swoje emocje.

23 Kwietnia 2017
Adalbert, Gerard,