Start arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow "Raz, dwa król"
"Raz, dwa król" Drukuj
środa, 30 listopad 2016
201611_spektakl
W środę, 23 października Zespół Szkół w Pasłęku gościł Olsztyński Teatr Lalek ze spektaklem "Raz, dwa król". Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej mogli obejrzeć przedstawienie z udziałem profesjonalnych aktorów oraz oryginalnych rekwizytów. Spektakl o królu, który nosi skórzany, wojskowy płaszcz i kojarzącą się z SS czapkę. Jego sala tronowa przypomina salę tortur. Obok słoja z kiszonymi ogórkami stoi słój z lalką embrionem. Jest to Król Nicości. Teksty były ciekawe, ale pełno w nich metafor, które trzeba było rozszyfrować.
Główne zagadnienia, które porusza przedstawienie to paranoja władzy oraz poszukiwanie własnej tożsamości jednostki w bezwzględnej rzeczywistości. Po przedstawieniu młodzież wzięła udział w dyskusji na temat problemów poruszanych w sztuce.
201611_spektakl

30 Kwietnia 2017