Start arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow eTwinning w Zespole Szkół w Pasłęku
eTwinning w Zespole Szkół w Pasłęku Drukuj
czwartek, 05 styczeń 2017
Od października 2016r. ZESPÓŁ SZKÓŁ w Pasłęku uczestniczy w krajowym projekcie eTwinning "Nie samą szkołą żyje uczeń...". Wspólnie z uczniami z Torunia, Gdańska i Olsztyna realizujemy zadania mające na celu wzajemne poznanie miast partnerskich. Uczniowie klasy drugiej LO przygotowali logo projektu, uczestniczyli w nagraniach krótkich prezentacji, w których przedstawiali siebie i swoje zainteresowania. Przed nimi jeszcze szereg interesujących ćwiczeń, ponieważ projekt trwa do końca kwietnia. W listopadzie 2016r. przystąpiliśmy do udziału w międzynarodowym projekcie eTwinning – "YOUR CULTURE IS MY THEATRE'' ze szkołami z Turcji. Celem projektu jest poznanie swoich partnerów oraz różnic kulturowych poprzez kontakt internetowy. To dobra okazja, aby nasi uczniowie, świadomi własnego tła kulturowego mogli zdobyć wiedzą o kulturze i tradycji innych krajów z wykorzystaniem języka angielskiego jako narzędzia komunikacji. Jesteśmy przekonani, że współpraca będzie owocna i dostarczy naszym uczniom dużo radości, poszerzy ich horyzonty myślowe, uwrażliwi na piękno nie tylko naszej ojczyzny, ale również krajów partnerskich.

26 Września 2017
Cyprian, Euzebiusz,