Start arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow Wykład z biologii w Zespole Szkół
Wykład z biologii w Zespole Szkół Drukuj
czwartek, 16 luty 2017
W środę 11 stycznia uczniowie Zespołu Szkół mieli przyjemność wysłuchać kolejnego już wykładu z biologii. Tym razem gościliśmy panią dr hab. Beatę Jarmołowską, kierownika Katedry Biochemii na Wydziale Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. W czasie wykładu, którego tematem była „Żywność psychoaktywna”, usłyszeliśmy o substancjach występujących w wielu produktach spożywczych. Okazuje się, że wpływają one w istotny sposób na pracę mózgu. P. Jarmołowska wyjaśniła mechanizmy, które sprawiają, iż po spożyciu słodyczy czujemy przyjemność, a zjedzenie kilku kawałków czekolady okazuje się być nie takie złe, gdyż zawiera ona wiele dobroczynnych dla naszego organizmu substancji. Niezwykle cenna wskazówką, której udzieliła nam pani doktor była ta dotycząca stresu. Wystarczy, że wzbogacimy nasza dietę w produkty białkowe, a nasz organizm będzie lepiej sobie radził w trudnych sytuacjach. Niesłychanie interesujący temat wykładu oraz wspaniały kontakt pani Jarmołowskiej ze słuchaczami sprawiły, że młodzież chłonęła informacje z ogromnym zaciekawieniem, a czas przeznaczony na wystąpienie minął zdecydowanie za szybko.

22 Sierpnia 2017
Cezary, Dalegor,