Start arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow Licealiści na warsztatach językowych
Licealiści na warsztatach językowych Drukuj
piątek, 28 kwiecień 2017
warsztaty-językowe
W czwartek 27 kwietnia uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku już po raz kolejny wzięli udział w "Dniu Lingwistycznym" organizowanym przez Instytut Pedagogiczno-Językowy PWSZ w Elblągu. W ramach spotkania organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, a jedną z nich był niewątpliwie konkurs „Młode Talenty”. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Patrycja Śreniawska, Patryk Śreniawski, Damian Majk i Kamila Baniel. Młodzież zaprezentowała swoje interpretacje wierszy w języku angielskim i aż dwoje z nich tj. Patryk i Patrycja zajęli odpowiednio II i III miejsca.
warsztaty-językowe
Jednak to nie był koniec sukcesów, gdyż uczniowie wzięli również udział w konkursie wiedzy o krajach niemiecko- i anglojęzycznych. Nasza drużyna w składzie Wiktoria Gęsina i Urszula Kiwit zajęła I miejsce. Następnie młodzież spotkała się ze studentami z Hiszpanii, którzy zdobywają wykształcenie w Polsce w ramach projektu Erasmus+. Opowiedzieli oni o swoich doświadczeniach oraz o możliwościach studiowania za granicą. Wydarzenie zakończyło się rewelacyjnie przygotowanym przedstawieniem w języku niemieckim. Głównym celem imprezy było propagowanie kultury niemieckiej i angielskiej a samo spotkanie okazało się być świetną lekcją języka niemieckiego i angielskiego.

27 Lipca 2017
Alfons, Alfonsyna,