header image
Start
Zakończenie rejestracji
newsy
środa, 10 maj 2017
Szanowni Państwo

dziękujemy za zainteresowanie zjazdem absolwentów z okazji 70-lecia naszego Liceum Ogólnokształcącego. Informujemy, że rejestracja na uroczystość została zakończona i prosimy o nie dokonywanie wpłat przez osoby niezarejestrowane.

Z wyrazami szacunku
Komitet Organizacyjny Jubileuszu
Wystawa "Żołnierze wyklęci 1944-1963" w Zespole Szkół w Pasłęku
Różne
czwartek, 25 maj 2017
wystawa
W dniach 04-21.04.17 w Zespole Szkół w Pasłęku mogliśmy zaprezentować wystawę poświeconą 5. Brygadzie Wileńskiej. Zbiory zostały udostępnione dzięki posłowi Jerzemu Wilkowi i jego asystentce Annie Szczepańskiej. Zainteresowanie wystawą, jak i zajęciami, które przeprowadziła pani dyrektor Katarzyna Panimasz, było ogromne. Odwiedzający mieli również możliwość obejrzenia filmu, który przygotował Dominik Potrapeluk z klasy IIIA. Wystawę obejrzeli i uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pasłęku, dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2, podopieczni z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Marwicy, a także słuchacze z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Warto podkreślić, że ekspozycja cieszyła się również zainteresowaniem mieszkańców Pasłęka. W murach naszej szkoły gościliśmy pana Zenona Gajdamowicza, który przedstawił młodzieży historię 3. Brygady Wileńskiej.
Czytaj całość...
Zajęcia z techniki kryminalistycznej
Różne
czwartek, 25 maj 2017
W piątek 12 maja uczniowie klasy II o profilu bezpieczeństwo publiczne uczestniczyli w zajęciach z techniki kryminalistycznej. Pod kierownictwem policjantów Komendy Miejskiej Policji w Elblągu asp. szt. Arkadiusza Kiecy i podkom. Ireneusza Warunek uczyli się trudnej sztuki ujawniania i zabezpieczania śladów na miejscu przestępstwa. Każdy z uczniów miał okazję skonfrontować zdobytą na lekcjach wiedzę teoretyczną z praktycznymi umiejętnościami. W pierwszej części zajęć uczniowie zajmowali się dziedziną zwaną daktyloskopią tj. ujawnianiem i zabezpieczaniem śladów linii papilarnych (odcisków palców). Następnie podjęli się trudniejszego zadania, a mianowicie zabezpieczaniem ujawnionych śladów traseologicznych tj. odcisków obuwia.
Czytaj całość...
Azyl
Wyjazdy i wycieczki
czwartek, 25 maj 2017
W piątek 12 maja młodzież Zespołu Szkół w Pasłęku uczestniczyła w pokazie biograficznego filmu Niki Caro pt. "Azyl" (oryginalny tytuł The Zookeeper's Wife). Obraz przedstawia losy małżeństwa Jana i Antoniny Żabińskich w okresie II wojny światowej. Jan był zoologiem i dyrektorem warszawskiego zoo. Po wybuchu wojny, kiedy część zwierząt zginęła lub uciekła, a pozostałe zostały odesłane do innych ogrodów, państwo Żabińscy pod pozorem prowadzenia hodowli świń, w pomieszczeniach zoo ukrywali zbiegów z warszawskiego getta, ocalając w ten sposób życie setek osób. Film powstał na podstawie książki Diane Ackerman, opartej na pamiętnikach Antoniny Żabińskiej.
Co u hotelarzy? Wizyta w Sofitel Grand Sopot Hotel
Wyjazdy i wycieczki
czwartek, 25 maj 2017
Grand-Hotel
Z okazji zakończenia szkoły i na zaproszenie Sofitel Grand Sopot Hotel klasa IV Technikum Hotelarskiego zorganizowała wycieczkę dydaktyczną do uważanego przez wielu znawców najlepszego hotelu w Polsce. Głównym celem naszej wizyty było zobaczenie i poznanie historii tego legendarnego obiektu. Hotel położony jest w samym sercu Sopotu. Rozmieszczony w 5-piętrowym budynku hotel otwarty został w 1927 roku. Bywali tutaj znani politycy, artyści, ludzie biznesu i współcześni celebryci. Odnowiony i przebudowany w 2006 roku jest na pewno perłą nad polskim morzem. Hotel swoim standardem w pełni zasługuje na przyznane mu 5*. Duże wrażenie robią wnętrza odnowione w stylu neobarokowym i art deco.
Czytaj całość...
Logistycy w Zakładzie KRAM Company Family
Wyjazdy i wycieczki
czwartek, 25 maj 2017
Kram
W środę 26 kwietnia uczniowie klasy pierwszej i drugiej technikum logistycznego uczestniczyli w wycieczce do Zakładu KRAM Company Family w Pasłęku. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji wyrobów produkowanych w zakładzie (m.in. kubki różnej pojemności, tacki, opakowania kartonowe, folia spożywcza), następnie udaliśmy się do działu zakupów, gdzie opowiedziano nam o klientach firmy i etapach procesu sprzedaży. W magazynie zapoznano nas z gospodarką magazynową, sposobem składowania wyrobów, ich kompletowaniem oraz przygotowywaniem do wysyłki. Mieliśmy również okazję uczestniczyć w przyjęciu towaru do magazynu oraz wysyłce do klienta. Uczniowie zobaczyli, jak dobrze ten proces jest zorganizowany.
Czytaj całość...
Przedszkolaki i licealiści - akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Różne
czwartek, 25 maj 2017
Przedstawienie-3-maj
W środę 26 kwietnia w Zespole Szkół w Pasłęku odbyła się uroczysta akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, którą przygotowali uczniowie z klasy I b i II a razem z dziećmi z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Pasłęku. Starsi i młodsi artyści, pod opieką pani Agnieszki Ponichtery i pani Doroty Ćwik, w przystępny sposób zaprezentowali okoliczności powołania do życia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji, określającej zasady, na jakich miała się opierać władza państwowa.
Czytaj całość...
Udział licealistów w VI Pasłęckiej Wiośnie Teatralnej
Wyjazdy i wycieczki
czwartek, 25 maj 2017
We wtorek 25 kwietnia młodzież z Zespołu Szkół miała możliwość obejrzenia przedstawienia pt. "Skąpiec" w reżyserii Konrada Szachnowskiego. Spektakl odbył się w ramach VI Pasłęckiej Wiosny Teatralnej. "Skąpiec" to jedna z najbardziej znanych i często grywanych komedii Moliera. Niezbyt skomplikowana fabuła obraca się wokół intrygi związanej z kradzieżą szkatułki z pieniędzmi chciwego Harpagona. Skąpiec ma dwójkę dzieci: Elizę i Kleanta. Ona zakochana jest w biednym Walerym, on w biednej Mariannie.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 8 z 859
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
29 Maja 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bogusława,
Maksymilian, Maria
Magdalena, Teodor,
Teodozja
Do końca roku zostało 217 dni.