header image
Start
PICTURE YOUR ENGLISH - etap listopadowy rozstrzygnięty!!!
konkursy językowe
wtorek, 06 grudzień 2016
20161201_pye
W czwartek 1 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie drugiego z siedmiu etapów konkursu języka angielskiego PICTURE YOUR ENGLISH, który polega na zilustrowaniu wybranego angielskiego przysłowia, powiedzenia lub idiomu. Hasło na listopad brzmiało "Feel under the weather". Wśród dostarczonych prac znalazły się rysunki, zdjęcia oraz szkice. Komisja konkursowa miała trudne zadanie, gdyż konkurs cieszy się coraz większą popularnością, jednak ostatecznie udało się wyłonić aż cztery osoby, które zajęły ex aequo pierwsze miejsce i powalczą o nagrodę główną konkursu w kwietniu 2017r.
Czytaj całość...
Konkurs z angielskiego w ZS w Pasłęku
konkursy językowe
czwartek, 01 grudzień 2016
201611_english_high_flier
W środę 30 listopada 2016 r. fani języka angielskiego wzięli udział w XVI edycji ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego English High Flier. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Patronat nad programem objęła Politechnika Wrocławska. Test konkursowy był testem wielokrotnego wyboru, składającym się z 28 zadań z odpowiedziami A,B,C, D, z których każda mogła być prawdziwa lub fałszywa. Wyzwanie podjęło 35 osób z naszej szkoły a nad przebiegiem konkursu czuwały panie: Sylwia Janiszewska, Oksana Mazuryk i Jolanta Sokołowska. Wyniki, za które trzymamy mocno kciuki, poznamy w lutym 2017 r.
Technik logistyk - zawód z przyszłością
różne konkursy
środa, 30 listopad 2016
201611_logistyk
9.11.2016 r. w Zespole Szkół w Pasłęku odbył się konkurs logistyczny pt. "Technik logistyk - zawód z przyszłością". Celem konkursu było zaprezentowanie przez uczniów zawodu, którego aktualnie się uczą. Uczniowie w formie prezentacji multimedialnej zaprezentowali swój przyszły zawód, zwracając szczególną uwagę na to, iż specjaliści z zakresu logistyki nie mogą narzekać na brak ofert pracy. Dzisiaj nikt sobie nie wyobraża nowoczesnej gospodarki bez licznego grona logistyków, których wiedza i umiejętności są niezwykle cenione przez pracodawców. Specjaliści z zakresu logistyki zajmują się zarządzaniem magazynami, zaopatrzeniem, planowaniem produkcji, dystrybucją dóbr i usług oraz transportem i komunikacją.
Czytaj całość...
Konkurs "Dzieje Książki i Biblioteki" w Zespole Szkół w Pasłęku
różne konkursy
środa, 30 listopad 2016
201611_czytanie
W piątek 25 listopada w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (Priorytet III) odbył się szkolny konkurs "Dzieje Książki i Biblioteki". W konkursie wzięli udział uczniowie klas pierwszych liceum i technikum. Każdą klasę reprezentowała dwuosobowa drużyna: I A - Ula Rogowska i Maciek Miszczyszyn, I B - Asia Grzyb i Radek Wandrowski, I C - Ola Przystasz i Sebastian Jankiewicz oraz I T - Klaudia Butkiewicz i Patryk Śreniawski.
Czytaj całość...
Angielski na wesoło w Zespole Szkół
Różne
środa, 30 listopad 2016
20161124_bear
W czwartek 24 listopada 2016r. gościliśmy w naszej szkole artystów z międzynarodowego teatru wędrownego The Bear Educational Theatre, który specjalizuje się w nauczaniu języka angielskiego poprzez interaktywne przedstawienia. Zaprezentowali oni spektakl pt. "Frank Novotny and the case of present perfect" – wciągającą historię detektywistyczną, w której to ponad 100 uczniów wcieliło się w rolę detektywów próbujących pomóc aktorom rozwikłać zagadkę kryminalną bazując na swojej znajomości czasu Present Perfect. Artyści pochodzący m.in. z Czech i Francji z niezwykła dawką humoru i zaangażowaniem wcielili się w role, przy czym pozwolili młodzieży na sprawdzenie swoich umiejętności językowych. The Bear Educational Thetre z pewnością nieraz zawita w naszej szkole.
Czytaj całość...
"Raz, dwa król"
Różne
środa, 30 listopad 2016
201611_spektakl
W środę, 23 października Zespół Szkół w Pasłęku gościł Olsztyński Teatr Lalek ze spektaklem "Raz, dwa król". Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej mogli obejrzeć przedstawienie z udziałem profesjonalnych aktorów oraz oryginalnych rekwizytów. Spektakl o królu, który nosi skórzany, wojskowy płaszcz i kojarzącą się z SS czapkę. Jego sala tronowa przypomina salę tortur. Obok słoja z kiszonymi ogórkami stoi słój z lalką embrionem. Jest to Król Nicości. Teksty były ciekawe, ale pełno w nich metafor, które trzeba było rozszyfrować.
Czytaj całość...
Olimpiada Promocji Zdrowego Styl Życia PCK
różne konkursy
wtorek, 29 listopad 2016
201611_konkurs_pck
W dniu 21.11.2016 w naszej szkole odbył szkolny etap Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, który odbywa się pod patronatem Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Elblągu. W Olimpiadzie wzięło udział 38 uczniów, wszyscy wykazali się dużą wiedzą z takich zagadnień jak m.in.: zdrowie, profilaktyka uzależnień, zakażenie wirusem HIV, urazy i wypadki, choroby związane z żywnością i odżywianiem, ochrona środowiska. Najwięcej punktów i tym samem I miejsce zajęła Aleksandra Ćwiklińska z kl. III C LO, II miejsce Julia Sabiło z kl. II c, III miejsce Magdalena Naspińska z kl. III c LO. Aleksandra Ćwiklińska i Jilia Sabiło zakwalifikowały się do kolejnego etapu olimpiady, który odbędzie się 10.12.2016r. w Elblągu. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, zwyciężczyniom gratulujemy i życzymy sukcesów w etapie rejonowym. Konkurs przygotowały: M. Konupek - pedagog szkolny, D. Sztajnborn – pielęgniarka szkolna.
Uczniowie ZS w Sądzie Okręgowym
Wyjazdy i wycieczki
czwartek, 24 listopad 2016
201611_Sąd
W środę 16 listopada 2016r. uczniowie klas Ib i IIt, a następnie 23 listopada uczniowie Ic i IIIb Zespołu Szkół w Pasłęku w ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie wzięli udział w rozprawach sądowych w Sądzie Okręgowym w Elblągu. Wyjazdy tego typu i obserwacja rozprawy sądowej oraz pracy sędziego jest stanowi uzupełnienie wiedzy zdobytej podczas zajęć szkolnych dotyczących zagadnień z dziedziny prawa.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 81 - 88 z 859
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
29 Maja 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bogusława,
Maksymilian, Maria
Magdalena, Teodor,
Teodozja
Do końca roku zostało 217 dni.