header image
Start
Sukces na XXV Rejonowej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia
różne konkursy
wtorek, 03 styczeń 2017
201612_ropztz
W dniu 10.12.2016 w Elblągu odbyła się XXV Rejonowa Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia, która corocznie organizowana jest przez Zarząd Polskiego Czerwonego Krzyża. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice, które wygrały etap szkolny olimpiady: Aleksandra Ćwiklińska z klasy III c LO oraz Julia Sabiło z kl. II c LO. Dziewczynki wykazały się dużą wiedzą z zakresu profilaktyki i zagrożeń zdrowotnych. Aleksandra Ćwiklińska zajęła II miejsce i dodatkowo otrzymała dyplom i nagrodę Starosty Powiatu Elbląskiego P. Macieja Romanowskiego ufundowaną dla najlepszej uczestniczki konkursu z powiatu elbląskiego.
Marzena Konupek
Ada Łońska z III d w etapie centralnym I Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności!
różne konkursy
wtorek, 03 styczeń 2017
9 grudnia w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego odbył się etap okręgowy I Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Udział wzięło w nim czworo uczniów z naszej szkoły: Adrianna Łońska z III d, Roksana Sawczak z III d (opiekun Tomasz Rozenbajgier), Jakub Aleksandrowicz z I a i Mateusz Kołosowski z I a (opiekun Tadeusz Gębarowski). Spośród ponad 40 uczestników z województwa warmińsko-mazurskiego w finałowej dziesiątce znalazła się Ada Łońska, która w marcu 2017 r. powalczy w Warszawie o indeks na kierunek związany z bezpieczeństwem na najlepszych uniwersytetach w Polsce. Gratulacje!!!
Co u hotelarzy? Mikołajkowy czas wesołej zabawy
Różne
sobota, 10 grudzień 2016
201612_hotel
Corocznie w dniu 06 grudnia do Technikum Hotelarskiego przychodzi Mikołaj i zapala światełka na hotelowej choince. Jest to sygnał, że zaczyna się okres przedświąteczny zwiastujący radość z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Głównym celem imprezy było podtrzymywanie Tradycji Mikołajkowych i wprowadzenie w świąteczny nastrój związany z e Świętym Mikołajem.
Czytaj całość...
Uczniowie ZS w przedszkolu
Krwiodawstwo i Wolontariat
sobota, 10 grudzień 2016
201612_przedszkole
Spotkania młodzieży Zespołu Szkół w Pasłęku z dziećmi w przedszkolu odbywają się regularnie w ramach jednej z sekcji naszego Koła Wolontariatu. Tym razem jednak nie były to zwykłe cotygodniowe zajęcia. We wtorek 6 grudnia dzieci z Przedszkola Samorządowego numer 2 w Pasłęku czekały na niezwykłego gościa i już od samego rana pytały, kiedy będzie Mikołaj. Na jego cześć każde z nich włożyło na głowę charakterystyczną czerwoną czapkę. Pomimo braku białego puchu, gość z Laponii przybył na czas. Rozbrzmiało donośne "hou, hou, hou" i pojawił się sam Mikołaj w towarzystwie Śnieżynek. Było to wyjątkowe spotkanie, bo w rolę Mikołaja i jego pomocników wcielili się uczniowie z klasy IIa LO, którzy przygotowali zabawy i konkursy. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały baśni czytanych przez Śnieżynki oraz z zainteresowaniem brały udział w spotkaniu. Najważniejszym i najbardziej oczekiwanym momentem było poszukiwanie prezentów. Przed drzwiami każdego z gabinetów znajdowały się buty dzieci, w których znalazła się słodka niespodzianka. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze a wszyscy wyśmienicie się bawili.
Czytaj całość...
O wolności w Europejskim Centrum Solidarności!!!
Wyjazdy i wycieczki
wtorek, 06 grudzień 2016
201612_ecs
W czwartek 1 grudnia uczniowie klas Ib i Ic Zespołu Szkół w Pasłęku wzięli udział w lekcji historii w Muzeum Solidarności "Polskie drogi do wolności". W pasjonującą podróż przez lata 1942-1989 wyruszyliśmy z przewodnikiem p. Łukaszem Darskim. Znaleźliśmy się w rzeczywistości PRL-u, przesiąkniętej wszechobecną propagandą i prześladowaniami opozycji. Były to czasy, kiedy ludzie żyli w atmosferze zagrożenia, której kulminacyjnym punktem był stan wojenny.
Czytaj całość...
Etap Okręgowy Olimpiady Logistycznej
różne konkursy
wtorek, 06 grudzień 2016
201612_logistyk
W piątek 2 grudnia 2016 r. w Olsztynie odbyły się zawody II stopnia (etap okręgowy) IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Patronatem Honorowym olimpiady jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. W etapie okręgowym naszą szkołę reprezentował uczeń klasy czwartej technikum logistycznego Jordan Sankiewicz. Wyniki tego etapu poznamy już 16 grudnia 2016 r.
Czytaj całość...
PICTURE YOUR ENGLISH - etap listopadowy rozstrzygnięty!!!
konkursy językowe
wtorek, 06 grudzień 2016
20161201_pye
W czwartek 1 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie drugiego z siedmiu etapów konkursu języka angielskiego PICTURE YOUR ENGLISH, który polega na zilustrowaniu wybranego angielskiego przysłowia, powiedzenia lub idiomu. Hasło na listopad brzmiało "Feel under the weather". Wśród dostarczonych prac znalazły się rysunki, zdjęcia oraz szkice. Komisja konkursowa miała trudne zadanie, gdyż konkurs cieszy się coraz większą popularnością, jednak ostatecznie udało się wyłonić aż cztery osoby, które zajęły ex aequo pierwsze miejsce i powalczą o nagrodę główną konkursu w kwietniu 2017r.
Czytaj całość...
Konkurs z angielskiego w ZS w Pasłęku
konkursy językowe
czwartek, 01 grudzień 2016
201611_english_high_flier
W środę 30 listopada 2016 r. fani języka angielskiego wzięli udział w XVI edycji ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego English High Flier. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Patronat nad programem objęła Politechnika Wrocławska. Test konkursowy był testem wielokrotnego wyboru, składającym się z 28 zadań z odpowiedziami A,B,C, D, z których każda mogła być prawdziwa lub fałszywa. Wyzwanie podjęło 35 osób z naszej szkoły a nad przebiegiem konkursu czuwały panie: Sylwia Janiszewska, Oksana Mazuryk i Jolanta Sokołowska. Wyniki, za które trzymamy mocno kciuki, poznamy w lutym 2017 r.
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 81 - 88 z 865
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
27 Lipca 2017
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Alfons, Alfonsyna,
Aureli, Julia,
Laurenty, Lilla,
Marta, Natalia,
Natalis, Pantaleon,
Rudolf, Rudolfa,
Rudolfina, Wszebor
Do końca roku zostało 158 dni.